Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników ArcelorMittal Dąbrowa Górnicza

tel. +48 32 776 9570   |  fax.: 32 776 8502

statek

TERMIN:

30.05 – 03.06.2018

PROGRAM:

1 Dzień

Godz. 18.00 z Dąbrowy Górniczej. Wyjazd w kierunku Rygi.

2 Dzień

Przyjazd do Rygi, zwiedzanie: Stare Miasto: kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Obiad. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu (rejs nocny).

3 Dzień

Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan, muzeum Vasa przybliżające historię XVII- wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w trakcie swojego pierwszego rejsu. Wieczorem zaokrętowanie na statek do Turku. Obiadokolacja na statku.

4 Dzień

Po wczesnym śniadaniu na statku, wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki: zamek Turun Linna, gotycka katedra, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek: zwiedzanie z przewodnikiem współczesnej stolicy Finlandi: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Zaokrętowanie, obiadokolacja na statku, nocny rejs do Tallina.

 

5 Dzień

Po śniadaniu wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie). Po południu objazd po mieście: pałac i park w Kadriorgu
(z zewnątrz) i nadmorska dzielnica Pirita. Czas na obiad we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski.

6 Dzień

Przyjazd do Dąbrowy Górniczej ok. 16.00

CENA: 1 649 zł

CENA ZAWIERA:

 
   
   

- noclegi w kabinach 2-osobowych wewnętrznych

- przejazd autokarem

   ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN ,
BP 80PLN)

- opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki             obowiązującego od 26.11.2016 , (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) w wysokości 10 zł /os - opiekę pilota

- wyżywienie zgodnie z programem ( śniadania i obiadokolacje na promie w formie bardzo bogatego - - bufetu z napojami, obiad w Rydze )

podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych .

BILETY WSTĘPU:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych - ok. 210 SEK/os. i ok. 25 EUR/os. (płatne u pilota)

Orientacyjne ceny biletów wstępu

TALLIN

Przewodnik - ok. 3 EUR/os.

Wieża Kien in Kok - ok. 5 EUR/os., uczniowie, studenci - ok. 3 EUR/os.

Kościół św. Ducha - ok. 1,50 EUR/os., uczniowie, studenci - ok. 0,5 EUR/os.

SZTOKHOLM

Muzeum Vasa (www.vasamuseet.se) dla młodzieży do 18 lat - bezpłatne, osoby powyżej 18 lat - ok. 130 SEK/os.

Muzeum Wikingów (www.historiska.se/home) oraz Muzeum w Ratuszu - bezpłatne

Przewodnik Sztokholm ok. 70-80 SEK/os. (w zależności od liczebności grupy)

HELSINKI

Przewodnik - ok. 5 EUR/os.

Kościół w Skale - ok. 3 EUR/os.

RYGA

Przewodnik - ok. 3 EUR/os.

Katedra - ok. 3 EUR/os.

UWAGI:

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów .

Na statkach w 4 osobowych kabinach wewnętrznych są 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka
z umywalką, prysznicem i wc. Kabiny są małe (powierzchnia 8m2), urządzone funkcjonalnie, bez okna). Zapewniona jest pościel i ręczniki.

Na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych operatora TALLINK SILIA pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji , wziąć udział w programach animacyjnych, pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach. Przyjmowane są płatności kartą lub gotówką (euro lub korony szwedzkie).

Istnieje możliwość domówienia obiadu ostatniego dnia wycieczki ,koszt ok. 8 eur/os

Wyżywienie na promie serwowane jest w formie bardzo bogatego bufetu: dania na ciepło i zimno, desery, napoje , wszystko bez limitu)

Ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.